Czego uczy kasa fiskalna dla dzieci?

Czego uczy kasa fiskalna dla dzieci?

29 grudnia 2018 Wyłącz przez Beata
Klocki Dienesa i inne zabawy logiczne

Dzieci uwielbiają się bawić a co ważniejsze, jeśli tylko zapewnimy im do tego odpowiednie warunki, to poprzez zabawę będą mogły uczyć się również nowych rzeczy. Dlatego też, jeśli zastanawiamy się czy zakup kasy fiskalnej dla dzieci jest dobrym pomysłem to możemy być pewni, że tak. Zwłaszcza jeśli wybierzemy model, który będzie oferował więcej funkcji; wówczas taka kasa będzie ciekawsza, dziecko chętniej będzie się nią bawiło a jednocześnie my będziemy mieli więcej możliwości, aby przez zabawę uczyć pociechy nowych rzeczy.

Różne rodzaje kas dla dzieci

Przede wszystkim warto wiedzieć, że możemy wybrać kasy fiskalne dla dzieci, które będą miały niewielki wyświetlacz i osobno przyciski z cyframi oraz innymi funkcjami. Z drugiej strony, możemy wybrać takie kasy, które będą miały duże ekrany działające na dotyk a tych dodatkowych przycisków będzie niewiele.

Każda z nich będzie miała szufladę z pieniędzmi, jak również skaner pozwalający zeskanować zakupione produkty. Dodatkowo będzie wydawać odpowiednie dźwięki, a przy niektórych modelach możemy się jeszcze spotkać z przesuwaną taśmą czy czytnikiem do karty. Co więcej, możemy zdecydować się na opcję z samą kasą fiskalną albo na taką, gdzie będziemy mieli produkty, które będziemy mogli kupować bawiąc się z dzieckiem w sklep. Nauka poprzez zabawę

Zastanawiamy się czego może się nauczyć nasze dziecko korzystając z takiej kasy fiskalnej dla dzieci? Przede wszystkim możemy ćwiczyć prawidłowe zachowanie podczas zakupów, tłumaczyć poszczególne kroki od wyłożenia i zeskanowania towarów aż do zapłaty i pożegnania się. Dodatkowo, za pomocą kasy fiskalnej możemy pokazywać dziecku działania na dodawaniu i odejmowaniu, a w niektórych modelach nawet mnożeniu.

Takie kasy w wielu przypadkach działają tak, jak kalkulatory. Młodsze dzieci możemy uczyć nazw różnych produktów, jeśli zakupimy zabawkowe warzywa i owoce to prosząc o nie i powtarzając ich nazwy, sprawimy, że dziecko lepiej je zapamięta. Tak samo możemy ćwiczyć liczenie podczas wydawania reszty. Taka kasa fiskalna dla dzieci może być nie tylko świetną zabawą. Dzięki niej możemy nauczyć dziecko odpowiedniego zachowania podczas zakupów, używania zwrotów grzecznościowych, jak również tak podstawowych rzeczy jak liczenie czy odpowiednie nazywanie różnych przedmiotów.

A czas, który w ten sposób spędzimy z dzieckiem, z pewnością będzie czasem bezcennym.