Czy mamy nieruchomość na sprzedaż?

Czy mamy nieruchomość na sprzedaż?

18 września 2017 Wyłącz przez Beata

Czasami jest tak, że z jakiegoś powodu, chcemy sprzedać naszą nieruchomość. Potrzebujemy gotówki, a mamy wolny dom,  dostaliśmy go w spadku i go nie potrzebujemy.

Czasami możemy sobie pozwolić na długie czekanie na klienta, innym razem taka sprzedaż powinna być przeprowadzona błyskawicznie. Dlatego też powinniśmy się dowiedzieć, co należy zrobić, jeśli chcemy sprzedać swoje mieszkanie.

Samodzielnie czy z agentem?

Przede wszystkim powinniśmy zorganizować przyjście rzeczoznawcy, który po obejrzeniu mieszkania, nam je wyceni. My będziemy wiedzieli, ile pieniędzy wołać jeśli nie chcemy być stratni, a kupiec będzie miał pewność, że podana przez nas cena nie jest wygórowana.

Do tego jeszcze musimy pomyśleć, czy sami chcemy się zajmować robieniem zdjęć, wstawianiem ogłoszeń i oprowadzaniem potencjalnych kupców, czy może wolimy, aby tymi kwestiami zajmował się agent nieruchomości. Oczywiście trzeba będzie mu za to dodatkowo zapłacić, ale jednocześnie sami tutaj nie będziemy musieli się niczym przejmować.

Co więcej, taki agent nieruchomości będzie wiedział, co i jak mówić, aby zwiększyć zainteresowanie naszą ofertą, a więc może się okazać, że dzięki niemu nasze mieszkanie będzie dużo szybciej sprzedane. Dodatkowo warto powiedzieć, że to on zajmie się wszystkimi formalnościami, co nam pozwoli zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

Dlatego warto się zastanowić nad możliwością zatrudnienia takiego specjalisty, bo może się okazać, że dzięki niemu będziemy mogli sporo zyskać. Koniecznie zobaczmy, jak wygląda taka sprzedaż mieszkania, jak prezentują się inne oferty z podobnym metrażem i ceną.

Im lepiej się do tego przygotujemy, tym większa będzie szansa na to, że sprzedamy nasze mieszkanie szybko i jednocześnie, w takiej cenie, jak sobie zaplanowaliśmy. Jednak musimy się do tego odpowiednio przygotować.