Funkcjonalny stół kuchenny

7 października 2017 Wyłącz przez Beata
www.polandonscreen.pl

Stół kuchenny często służy nie tylko do spożywania posiłków, ale także okazuje się przydatny przy przygotowywaniu posiłków, zwłaszcza w małej kuchni. Wybór stołu i krzeseł do tego pomieszczenia wcale nie jest taki łatwy. Na rynku mamy stoły w najróżniejszych kształtach oraz wykonane z różnych materiałów.

Zatem może być trudno znaleźć taki, który będzie ładnie wyglądał, ale i spełniał swoje funkcje. Choć stoły okrągłe wyglądają bardzo wdzięcznie i przez to, że nie mają kantów są bezpieczniejsze, gdy w domu są dzieci, to jednak bardziej praktyczne są stoły kwadratowe bądź prostokątne. Można je postawić przy ścianie, zatem nie zajmują dużo miejsca i świetnie nadają się do małych kuchni.

Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie również wybór stołów rozkładanych, które swobodnie mogą pomieścić większą ilość gości w razie wizyty. Warto zwrócić uwagę na trwałość stołu. Ważne jest, aby blat był wykonany z dosyć odpornych materiałów.

W kuchni pewnie nie raz zdarzy się postawić na stole gorący garnek, położyć nóż, czy rozlać kawę. Zatem dobrze by było, gdyby blat był wytrzymały na uszkodzenia – zarysowania, odparzenia czy wilgoć. Oczywiście, warto się także zorientować, czy materiał, z jakiego jest wykonany łatwo się czyści.

Ponadto trzeba zwrócić uwagę na jego stabilność, aby się nie chwiał i nie przechylał na boki. Jego wysokość powinna być dopasowana do wysokości krzeseł. Jeżeli decydujemy się na stół nieco wyższy od tradycyjnego, powinniśmy także zainwestować w krzesła barowe.