Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci

15 stycznia 2019 Wyłącz przez Beata

W czasie deszczu dzieci się nudzą – ta fraza z popularnej piosenki jest nie tylko bardzo znana, ale także nieopisanie bliska wielu rodzicom. W ciepłe, słoneczne dni chętnie wychodzimy z dzieckiem na spacer czy zabieramy je na plac zabaw.

Możemy świetnie bawić się w parku czy w ogrodzie. Nie zapominajmy jednak, że czas spędzony w domu wcale nie musi być nudny.

Maluchy uwielbiają dopasowane do ich umiejętności gry planszowe! Jedną z najpopularniejszych tego rodzaju gier wśród dzieci jest „chińczyk”. Nie wymaga on od dziecka zbyt wielu umiejętności.

Wystarczy, że będzie umiało liczyć do sześciu oraz rzucać kostką. Prosty mechanizm sprawia, że rozgrywka może zakończyć się w ciągu kilkunastu minut.

Dzięki temu maluch nie zdąży znudzić się, nim gra dobiegnie końca. Co więcej, gra ta w wystarczającym stopniu opiera się o szczęśliwy traf, że nie będziesz musiał udawać, iż potrafisz mniej od swojej pociechy, by od czasu do czasu mogła uczciwie wygrać.

Ogromną zaletą „chińczyka” jest też jego cena. Zwykłą planszę do tej gry można nabyć w sklepach z zabawkami już za kilkanaście złotych.

To sprawia, że świetnie sprawdzi się na początku dziecięcej przygody z planszówkami. Nawet, jeśli gra ulegnie zniszczeniu, rodzice nie poniosą wielkiej straty.