Jak bawić się z dzieckiem do 3. miesiąca życia?

Jak bawić się z dzieckiem do 3. miesiąca życia?

11 stycznia 2019 Wyłącz przez Beata

Pierwsze miesiące życia dziecka to nie lada wyzwanie dla wielu rodziców. Szczególnie w przypadku pierwszej pociechy, wszystko jest bardzo nowe i niepewne. Dziecko nie posiada jeszcze wyraźnych upodobań i nie zawsze potrafimy prawidłowo odczytać jego reakcje.

Tymczasem z maluchem do trzeciego miesiąca życia również można się bawić. Co więcej, jest to bardzo ważne dla jego rozwoju. Jak łatwo się domyślić, maluszek nie potrafi jeszcze zaangażować się w zabawę.

Dopiero po miesiącu zaczyna wodzić oczkami za rozmaitymi przedmiotami i nie posiada jeszcze odruchu trzymania. Właśnie dlatego w zabawie tak ważna jest rola rodzica. To odpowiedni moment na pierwsze pokazywanie świata – choć wydaje się to niepozorne, dobrą zabawą dla tak małego dzieciaczka będzie noszenie go po mieszkaniu, pokazywanie mu rozmaitych sprzętów i ich nazywanie.

W zabawie z dzieckiem przed trzecim miesiącem życia niesamowicie ważny jest dotyk rodziców. Przytulanie, głaskanie i kołysanie będzie świetną zabawą. Głaskanie i kołysanie na tym etapie rozwoju świetnie zastąpią rozmaite, wymyślne zabawki, które tak często chcemy podarować już maluszkowi.

Znacznie korzystniejsze będą dla niego delikatne zabawy, motywujące go do nauki podnoszenia główki.