Jak dobierać zabawę do pory roku?

Jak dobierać zabawę do pory roku?

20 lutego 2019 Wyłącz przez Beata

Wachlarz zajęć plastycznych dla przedszkolaka jest tak szeroki, że każdy maluch znajdzie w nim coś, co bez wątpienia przypadnie mu do gustu. To ty jako rodzic najlepiej wiesz, czy twoja pociecha chętniej będzie wyklejać, malować czy robić wycinanki. Nie martw się, gdy zaczynają ci się kończyć pomysły.

Zabawy plastyczne można bardzo łatwo dopasowywać do pory roku i rozmaitych wydarzeń. Wszelkiego rodzaju święta świetnie sprawdzają się jako temat wykonywanych prac. Jeśli akurat zbliża się Boże Narodzenie, możecie wspólnie przygotowywać dekoracje na choinkę oraz szyby.

Gdy Wielkanoc jest już za pasem, na pewno z chęcią przygotujecie kolorowe kurczaczki z papieru oraz rozmaite dekoracje z jajek. W Internecie aż roi się od inspiracji, które pomogą znaleźć ci tematyczną rozrywkę. Zamiłowanie do plastyki możesz doskonale wykorzystać także do budowania więzi rodzinnych.

Zadbaj o to, by twój maluch własnoręcznie przygotowywał laurki i prezenty na zbliżające się urodziny, dzień babci lub dziadka czy wesela. Dzięki temu maluch nie tylko będzie rozwijał swoje zdolności, ale również uczył się, jak ważne jest podtrzymywanie dobrych relacji międzyludzkich.