Jak urządzić ogród z myślą o dziecku?

Jak urządzić ogród z myślą o dziecku?

11 lutego 2019 Wyłącz przez Beata
www.johnattardmontalto.com

Rodzice często chcą, by dzieci spędzały sporo czasu na świeżym powietrzu. Jest to przecież dużo zdrowsze niż wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem telewizora czy monitorem komputera.

Wielu z nich nie ma jednak pojęcia, co powinno się znaleźć w ogrodzie, przyjaznym maluchom, a czego należy raczej unikać. Wyposażenie przydomowego skwerku zależy w dużej mierze od wieku dziecka.

Dla najmłodszych pociech można przygotować niewielką piaskownicę, w której na pewno będą chętnie spędzać długie godziny, stawiając babki i kopiąc dołki. Warto też pomyśleć o domku, który będzie doskonałym miejscem do zabawy na letnie dni.

Każde dziecko ucieszy się też z huśtawki, zawieszonej gdzieś na terenie ogrodu. Na rynku jest obecnie dostępnych tak wiele różnych modeli z dodatkowymi zabezpieczeniami, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

W przypadku nastolatków, którzy lubią sport, być może sprawdzi się niewielkie boisko do gry w piłkę nożną czy koszykówkę. Trzeba pamiętać, że podstawą jest bezpieczeństwo dziecka.

Rośliny, które zamierzasz sadzić w ogrodzie, dobieraj świadomie, uważając na egzemplarze trujące i kłujące.