Jakie zabawki są najlepsze?

Jakie zabawki są najlepsze?

1 sierpnia 2018 Wyłącz przez Beata

Ilu rodziców, tyle z pewnością będzie opinii na temat zabawek odpowiednich dla dzieci. Jedni będą mówić, że warto kupować tanie zabawki, bo dzieci i tak je zniszczą, a więc nie warto w nie inwestować pieniędzy. Drudzy będą stawiali na ich wytrzymałość i bezpieczeństwo bawiącego się dziecka. A jeszcze inni będą wskazywali takie kolorowe, przy których dziecko może się spokojnie rozwijać. Prawda jednak jest taka, że zabawka powinna łączyć w sobie wiele cech. Powinna być ciekawa i rozwijać, powinna być bezpieczna, ale jednocześnie powinna być też kupowana za rozsądną cenę, która sprawi, że nie będzie nam aż tak bardzo żal, jeśli dziecko ją popsuje i trzeba będzie ją wyrzucić. To oznacza, że naprawdę dokładnie powinniśmy się przyjrzeć różnym możliwościom.

Polecane są drewniane

Bardzo często eksperci od zabawek polecają te drewniane.

Są one bardzo wytrzymałe, nie musimy się obawiać materiału z którego są wykonane, a jednocześnie pozwalają się dziecku rozwijać. Co więcej, może się okazać, że nie są one aż tak drogie jakby mogło nam się wydawać, a to oznacza, że będziemy mogli w nie zainwestować naprawdę sporo pieniędzy, wiedząc że posłużą dziecku przez wiele lat. Niezmiennie od pokoleń, sporym zainteresowaniem cieszą się klocki drewniane, którymi mogą się bawić już najmłodsze dzieci. Można z nich budować różne konstrukcje, do tego są kolorowe i mają różne kształty, a to oznacza, że dziecko może się nimi bawić na różne sposoby nie nudząc się i jednocześnie stymulując swój zmysł dotyku. Co więcej, taka zabawa klockami drewnianymi, może okazać się wspaniałą nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziców, którzy w ten sposób będą mogli z nim spędzać czas.

Edukacyjne są często wybierane

Niejednokrotnie przez rodziców wybierane są zabawki edukacyjne. Za pomocą kolorowych guzików, różnej faktury, uczą one dziecko nowych rzeczy o świecie. Jeśli jeszcze jedną z funkcji jest śpiewanie piosenek czy opowiadanie bajek, to może się okazać, że nasze dziecko będzie w stanie bardzo wiele się w ten sposób nauczyć.

Wspomnieć tutaj również trzeba, że przy tego typu edukacyjnych zabawkach możemy wybierać w takich, gdzie dziecko tylko dusi na poszczególne przyciski, ale i takie, gdzie dziecko musi coś zaznaczyć, wpisać, albo połączyć ze sobą jakieś dwa elementy, aby wywołało to reakcję. Takie zabawki edukacyjne są naprawdę bardzo ciekawe, jednak powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że muszą być one dostosowane do wieku dziecka. Wówczas możemy mieć pewność, że faktycznie będzie ono zainteresowane taką zabawką i co więcej, że naprawdę będzie ona odpowiednio wpływała na stymulację jego rozwoju.

Zachęcające do ruchu

Nie możemy też zapominać, że dziecko w ciągu dnia powinno się sporo ruszać. Chodzić, biegać, jeździć na rowerze. Dlatego dobre są wszystkie zabawki, które do tego ruchu zachęcają, tak jak chociażby piłka, po którą trzeba podejść, którą można kopnąć. Jeśli kupimy kolejkę na sznurku, to może się okazać, że dziecko również będzie chętniej się ruszało, widząc że kiedy idzie ciągnąć za sobą taką kolejkę, ona wydaje dźwięki. Naprawdę jest wiele różnych zabawek dla dzieci.

Warto czytać opinie ekspertów, rozmawiać z innymi rodzicami i dokładnie zastanawiać się nad każdym zakupem. Wówczas będzie istniało spore prawdopodobieństwo, że wybierzemy naprawdę mądrze.