Krawcowa

Krawcowa

2 sierpnia 2018 Wyłącz przez Beata

W ubiegłym wieku był to niezwykle popularny zawód. Szkoły zawodowe kształciły całe rzesze przyszłych krawcowych. Wszystko to się zmieniło, gdy rynek zalała odzież produkowana masowo, dostępna dla większości konsumentów. Nawet osoby o nietypowej budowie ciała mają dziś szanse ubrać się w tzw. sieciówkach, choć one nadal są częstymi klientami w pracowni krawieckiej.

Tutaj jest szansa na oryginalny, pojedynczy egzemplarz ubrania, którego nigdzie nie spotkamy na ulicy. Może być też tak, że wymyślonego przez siebie modelu nie możemy znaleźć w sklepie, więc z zakupionym materiałem udajemy się do krawcowej a ona na życzenie szyje to, czego tak bezskutecznie poszukiwaliśmy w sieciówkach. Współcześnie krawiec to często również projektant odzieży. Z usług takiego fachowca chętnie korzystają np. artyści chcąc zapewnić sobie indywidualność.

Dopóki będą wymagające klientki, dopóty będzie istniał krawiecki rynek, krawcy będą podejmowali odważne wyzwania i dzięki temu ten zawód nie przejdzie do historii.