Krzesła twarde i tapicerowane

8 listopada 2017 Wyłącz przez Beata
elewacyjne płyty na elewacje płyty elewacyjne elewacje, lastryko

Krzesła mogą całkowicie odmienić pomieszczenie. Ustaw w pokoju duże, klasyczne krzesła z grubą poduszką, a salon nabierze klasycznego wdzięku. Z kolei proste formy i designerskie kształty to sposób na unowocześnienie wnętrza. Oczywiście nie każde krzesło będzie pasować do każdego stylu pomieszczenia, jednak z reguły możesz wybrać przynajmniej pomiędzy krzesłem twardym albo tapicerowanym. Na które z nich powinieneś postawić? Krzesła tapicerowane z pewnością wyglądają bardziej przytulnie.

Wnoszą do pomieszczenia więcej ciepła i pasują do niemal każdej aranżacji. Łatwo możesz też dopasować barwę tapicerki do aranżacji pomieszczenia tak, żeby kolor krzeseł dobrze komponował się z resztą pokoju. W razie potrzeby, tapicerkę można zmienić. Drewniane krzesła bez tapicerki nie dają takich możliwości, choć przyznać trzeba, że samo drewno też pasuje do wielu styli. Jeśli Twoje mieszkanie przypomina aranżacje skandynawskie lub rustykalne – drewno będzie idealne.

Do tego warto pamiętać o względach czysto praktycznych, takich jak utrzymanie porządku. Tapicerka znacznie łatwiej się brudzi i trudniej ją doczyścić. Jeśli nie masz w zwyczaju regularnego, dokładnego sprzątania mieszkania, krzesła mogą szybko stracić oryginalny urok. W takim wypadku lepiej sprawdzi się samo drewno, które łatwo utrzymasz w czystości. Dobrym rozwiązaniem będą też krzesła obite skórą albo eko-skórą.

Skórę również łatwiej czyścić niż tkaninę – choć warto pamiętać, że wymaga regularnej konserwacji.