Ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim

24 stycznia 2019 Wyłącz przez Beata

Ogrody angielskie wyróżniają się swą naturalnością, często nawet balansującą na granicy chaosu. Duża swoboda i naturalność to cechy charakterystyczne w tego rodzaju aranżacjach.

Należy jednak pamiętać, że z pozoru nieokiełznana przypadkowość w tym stylu zawsze jest dokładnie zaplanowana i przemyślana. Jak więc zaplanować ogród w angielskim stylu i jakie rośliny najlepiej się w nim sprawdzą? W ogrodzie angielskim powinny znaleźć się rabaty kwiatowe o nieregularnych kształtach.

Doskonałym pomysłem okaże się zastosowanie kwiatów i roślin o zbliżonej kolorystyce, różniących się od siebie pod względem struktury oraz faktury. Bardzo trafione będą także układy piętrowe, w których najniższe rośliny znajdą się na dole, a te wyższe za nimi.

W ogrodzie angielskim nie może oczywiście zabraknąć kolorowych krzewów oraz drzew. Ponadto, oprócz elementów roślinnych koniecznie należy zadbać o dekoracje.

Z otoczeniem doskonale skomponują się kamienie, fragmenty murów, duże, stare donice oraz drewniane meble. Strzałem w dziesiątkę będzie też budowa oczka wodnego, w którym znajdą się kolorowe rybki.