Piasek kinetyczny – pomaga w rozwoju

Piasek kinetyczny – pomaga w rozwoju

6 lutego 2019 Wyłącz przez Beata

Jeszcze do niedawna prawdziwą gwiazdą wśród dziecięcych zabaw była ciastolina. Można z niej tworzyć różne figury, można ją ze sobą mieszać, a taka zabawa może trwać bez końca. Co prawda dzieci nadal lubią się nią bawić, ale teraz ma ona przeciwnika, którym jest piasek kinetyczny.

On także może dzieciom dostarczyć wiele zabawy i jednocześnie pozwala ćwiczyć ich małe rączki. Warto zobaczyć jak się zachowuje taki piasek i dlaczego może on być ciekawą alternatywą dla ciastoliny.

Możemy wiele

Warto wiedzieć, że piasek kinetyczny jest bardziej sypki od ciastoliny, a to oznacza, że zwłaszcza mniejszym dzieciom, łatwiej będzie z niego korzystać.

Chociaż jest on bardziej sypki, to jednak spokojnie można z niego tworzyć różne figury i budowle, a to oznacza, że dzieci cały czas będą mogły rozwijać swoją wyobraźnię. Tym bardziej, że niejednokrotnie w zestawie z takim piaskiem kinetycznym mamy nie tylko foremki do wyrabiania różnych figur, ale również instrukcję, pokazującą w jaki sposób, nawet bez foremek, można stworzyć ciekawe rzeczy. To co jest fajne w tym piasku, to również fakt, że nawet jeśli nie zamkniemy go w szczelnym pojemniku, to i tak się z nim nic nie stanie, nie wyschnie.

Dzięki temu dziecko będzie mogło się nim bawić przez naprawdę spory czas.

Różne kolory

Dzieci lubią wszystko co kolorowe. Dlatego też piasek kinetyczny oferowany jest różnych kolorach, dzięki czemu dzieci swoje budowle mogą tworzyć w różnych wersjach, a to oznacza, że będziemy mogli im pozwolić na stworzenie kolorowego świata.

Dodatkowo warto też wiedzieć, że taki piasek jest bezpieczny nawet dla mniejszych dzieci, a to dlatego, że został w odpowiedni sposób przebadany. Dlatego też, warto w niego zainwestować, bo zaproponujemy dziecku niesamowitą, kreatywną zabawę, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że nic złego nie może się podczas niej stać. Warto również podkreślić, że taki piasek kinetyczny można kupić w mniejszych i większych opakowaniach, a więc zabawa naszego dziecka może się nigdy nie kończyć.

Dzięki takiej zabawie nasze dziecko nie tylko rozwija wyobraźnię, ale również ćwiczy swoje paluszki i ręce podczas ugniatania, wałkowania i modelowania. Dlatego tak ważne jest to, aby dzieci jak najczęściej bawiły się tego typu piaskiem kinetycznym, bo ma on świetny wpływ na ich rozwój umysłowy i fizyczny.