Potrzebna wielkość stołu

11 listopada 2017 Wyłącz przez Beata
http://lampol.bialystok.pl/ - lampol

Jak duży stół potrzebujesz? To pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć każda osoba wyposażająca jadalnię lub inne pomieszczenie, w którym regularnie będzie spożywać posiłki – z całą rodziną, grupą znajomych czy współpracowników. Aby wiedzieć, jak dużego stół potrzebujesz, musisz najpierw określić jak wiele osób będzie regularnie zasiadać przy takim stole. Następnie możesz oszacować długość krawędzi stołu, a więc i miejsce, którego potrzebujesz w kuchni, jadalni czy innym pomieszczeniu.

na wymiar meble we wrocaławiu meble na wymiar wrocław wrocław meble na wymiar włoskie drzwi w poznaniu drzwi włoskie poznań gdzie w poznaniu włoskie drzwi

Szacunkowo jedna osoba przy stole zajmuje około sześćdziesiąt centymetrów, choć oczywiście możesz policzyć więcej, jeśli chcesz, by spożywający posiłek czuli się bardziej swobodnie. Pamiętaj, by przy liczeniu długości krawędzi wziąć pod uwagę to, jak wiele krawędzi stołu będzie przysuniętych do ściany. Jeśli stół ma stać w rogu, oczywiście zmieści się przy nim mniej osób, więc być może będzie konieczność kupienia mebla z większym blatem.

Miej też na uwadze, że dobrze jest odsunąć stół od ściany w miejscu, gdzie ma być przejście. Wygodna przestrzeń do przechodzenia to około osiemdziesiąt centymetrów. Tyle miejsca musisz zostawić obok stołu lub za krzesłami, jeśli chcesz, by można było się swobodnie poruszać wokół blatu.

Krótszy bok stołu powinien zapewniać nieco więcej miejsca niż na jedną osobę. Dlaczego? Ponieważ osoby współdzielące róg stołu będą musiały wykorzystywać tę samą przestrzeń. Nie możesz więc liczyć miejsca dla osoby siedzącej przy krótszym boku, tak samo jak pozostałych miejsc.

Dodaj przynajmniej trzydzieści centymetrów.