Pozwalaj dziecku na przebieranki

Pozwalaj dziecku na przebieranki

6 lutego 2019 Wyłącz przez Beata
samsung-avila.eu

We współczesnych czasach dziecięce pokoje nierzadko pełne są rozmaitych zabawek. Czasami wprost nie możemy uwierzyć, gdy maluch przychodzi do nas poskarżyć się na nudę.

Nie zapominajmy, że choć zabawki pozwalają świetnie spędzać wolny czas, bardzo często najatrakcyjniejsze dla malucha są te przedmioty, które w rzeczywistości nie są przeznaczone dla niego. Nic więc dziwnego, że twoje dziecko uwielbia buszować w twojej szafie.

Choć często budzi to twój sprzeciw, od czasu do czasu warto na to pozwolić. Pomóż mu przebierać się w zabawny sposób, wykorzystując rozmaite elementy swojej garderoby.

Możecie pobawić się w teatrzyk lub pokaz mody. Dodatkowym atutem zabawy może być porobienie zabawnych fotografii, które nawet po upływie czasu będą przypominać wam miłe chwile.

W zabawie, w której wykorzystuje się przedmioty przeznaczone dla dorosłych, bardzo ważne jest określanie jasnych granic. Twoje dziecko zawsze powinno wiedzieć, że ubieranie twoich chustek i szalików to wyłącznie wyjątkowa sytuacja i może robić to tylko pod twoim nadzorem.

Istotne jest również to, że maluch powinien wiedzieć, które ubrania może wkładać, a które nie. Nawet jeśli pozwolisz mu korzystać z szafki z codzienną garderobą, ta z wyjściowymi sukienkami powinna pozostawać poza jego zasięgiem.