Praca w kinie

10 listopada 2017 Wyłącz przez Beata

Studenci, zarówno ci dzienni, jak i wieczorowi, często postanawiają rozpocząć pracę w którejś z instytucji kultury. Wśród nich jedną z najczęściej wybieranych placówek jest kino.

To właśnie tam mają coraz częściej możliwość dostosowania godzin pracy do grafiku zajęć na uczelni oraz zdobywania doświadczenia zawodowego. W zakres obowiązków pracowników kina wchodzi zwykle nie tylko sprawdzanie biletów, ale również dbanie o porządek na terenie obiektu czy pomoc przy organizacji wszelkiego rodzaju imprez.

Osoby, posiadające umiejętność obsługi kasy fiskalnej mogą również sprzedawać przekąski i bilety. Duże polskie sieci kinowe oferują także możliwość awansu na lepsze stanowisko wraz z postępami i nabywanym doświadczeniem pracownika.

O zawód ten może się ubiegać tak naprawdę każdy, jednak często wybierają go chociażby filmoznawcy, by wciąż pozostawać w kręgu swoich zainteresowań. W kinie poznają wielu nowych ludzi, również podzielających ich miłość do filmu, a co więcej zyskają zniżki pracownicze, które pozwolą im na przykład na zobaczenie kilku darmowych seansów w miesiącu.