Problemy po porodzie

Problemy po porodzie

7 maja 2018 Wyłącz przez Beata
https://almedo.pl/

Poród dla każdej kobiety jest niewyobrażalnie ważnym i wzruszającym przeżyciem. Chwila, w której po raz pierwszy spogląda na swoje dziecko na zawsze pozostaje w jej pamięci. Zapomina o całym bólu i strachu, a twarzyczka malucha wynagradza jej wszystko.

Kobiety po porodzie mają często wiele problemów, przykrych przypadłości, o których niechętnie mówią. Jednym z najczęstszych kłopotów jest pęknięcie krocza. Kobiety dostrzegają problem z trzymaniem moczu i stolca.

Odczuwają dyskomfort i ból podczas stosunku. Bardzo krępujące, bolesne i uciążliwe są również hemoroidy, nietrzymanie gazów czy też nieprawidłowa wydzielina z pochwy. W takich sytuacjach potrzebna jest szczera rozmowa nie tylko z partnerem, ale i lekarzem, albowiem chirurgia plastyczna jest na tyle rozwinięta, że każdą z przypadłości można dość szybko pociągnięciem skalpela rozwiązać.

Często jednak kobiety szukają rozwiązania na forach internetowych, gdzie mogą anonimowo zadać pytanie. Odpowiedź wirtualna niestety nie zastąpi wizyty u chirurga plastycznego i nie usunie problemów. Warto się nad tym zastanowić i udać się do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ wiele z zabiegów refunduje NFZ.