Przestrzeń wokół stołu jadalnianego

19 października 2017 Wyłącz przez Beata

Nie w każdym mieszkaniu można sobie pozwolić na osobną jadalnię. O ile tylko masz taką opcję – warto z niej skorzystać. Osobna jadalnia to przestrzeń, w której można ze spokojem zjeść obiad, śniadanie czy kolację. W jadalni nie przeszkadza para unosząca się w kuchni, a nie ma też ryzyka, że pobrudzisz meble wypoczynkowe, tak jak to bywa, gdy spożywasz posiłki w salonie albo sypialni.

Osobna jadalnia jest praktyczna, a jedzenie w takim pomieszczeniu jest też po prostu przyjemniejsze. Oddzielny pokój przeznaczony do spożywania posiłków to również możliwość ustawienia dowolnego stołu – nawet dużego mebla dla całej rodziny. A co zrobić, gdy nie dysponujesz dość dużym mieszkaniem, żeby użyć jednego pomieszczenia tylko w celach konsumpcyjnych? Wówczas i tak warto postarać się o dodatkowe wyodrębnienie przestrzeni, w której masz zamiar jeść śniadania, obiady i kolacje. W jaki sposób tego dokonać? W zależności od metrażu i preferencji masz kilka możliwości do wyboru.

Sam stół do jadalni to nie wszystko, warto zadbać o jego odpowiednie otoczenie. Stół jadalniany możesz postawić w kuchni, ale jednocześnie postarać się o dodatkową ściankę działową. W ten sposób powstanie aneks jadalniany, w którym wygodnie zjesz każdy ważniejszy posiłek – sam lub z całą rodziną. Innym, jeszcze prostszym rozwiązaniem jest wyznaczenie strefy przy pomocy kolorów.

Ciekawie prezentuje się kuchnia, w której jedna ściana lub kąt są wymalowane inną barwą. To właśnie tam można ustawić stół i stworzyć strefę do spożywania jedzenia.