Stoły warsztatowe

29 października 2017 Wyłącz przez Beata

Niezależnie od tego, czy jest to warsztat samochodowy, ślusarki czy stolarski, powinien być wyposażony w odpowiedni stół. W ten sposób można właściwie zorganizować sobie miejsce pracy. Zatem podpowiadamy, jaki powinien być stół w warsztacie. Przede wszystkim należy postawić na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Względy estetyczne w tym przypadku mogą zejść na dalszy plan. Mebel do warsztatu powinien być wykonany zgodnie z normami jakości, przez co będzie bezpieczny w użytkowaniu.

Ponadto warto zwrócić uwagę na wielkość stołu. Aby można było swobodnie przy nim pracować, nie powinien być zbyt mały. Poza tym niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest wybór modelu z szufladami. Pozwoli to na uporządkowanie drobnych przedmiotów potrzebnych do pracy. Co więcej, zawsze będą pod ręką. Warto także wiedzieć, że niektóre stoły warsztatowe wyposażone są w ściany z dziurkami, gdzie można powiesić niezbędne narzędzia.

W niektórych przypadkach funkcjonalnym pomysłem może być zakup stołów warsztatowych składanych. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsca w garażu oraz w każdej chwili możemy zabrać stół ze sobą do klienta w miejsce pracy, ponieważ nie ma problemu z jego przemieszczaniem. Warto także zwrócić uwagę na kwestię materiałów, z jakich stół został wykonany. Blat powinien być wytrzymały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Powinien także charakteryzować się solidnością – nie jeden raz zdarzy Ci się pewnie położyć na nim bardzo ciężki przedmiot. Z tego powodu zaleca się kupowanie do warsztatu stołów wykonanych z metalu.