Tylko ćwiczenie czyni mistrza

Tylko ćwiczenie czyni mistrza

29 czerwca 2018 Wyłącz przez Beata

Otóż stara jak świat zasada tudzież bardzo popularne powiedzenie o tym, że tylko poprzez ćwiczenie można osiągnąć mistrzostwo jest prawdziwa. Okazuje się bowiem, że nie ma chyba lepszej czyli bardziej efektywnej metody nauki niż konsekwentne próbowanie i powtarzanie.

Jest tak absolutnie we wszystkich dziedzinach. Kiedy uczymy się języka obcego musimy po prostu uczyć się na pamięć słówek.

Wypisywać je sobie wraz z tłumaczeniami, a potem powtarzać aby zapamiętać, układać z nimi zdania, czasem może przyklejać gdzieś w mieszkaniu, żeby były widoczne i wbiły się nam w pamięć. Jeśli chodzi o zadania matematyczne czy fizyczne to po prostu musimy je rozwiązywać jedno po drugim, aż nauczymy się mechanizmu i zrozumiemy, jak coś działa, funkcjonuje i jak się to robi.

Podobnie zresztą jest gdy uczymy się czegoś praktycznego, jak choćby jazda samochodem. Musimy po prostu jak najczęściej siadać za kierownicą i ćwiczyć na placu czy na ulicach pod okiem instruktora, bo tylko wtedy osiągniemy sprawność za kółkiem.