Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

25 października 2017 Wyłącz przez Beata
srodowisko.ekologiczny.edu.pl

Dzieci, które dotknęły ciężkie choroby, zawsze potrzebują pomocy. Sprzęt, potrzebny do skomplikowanych zabiegów, jest bardzo kosztowny, podobnie jak długotrwała rehabilitacja.

Aby więc choć trochę poprawić los najmłodszych pacjentów i umożliwić ich leczenie w Polsce działa wiele fundacji, zbierających fundusze na ich rzecz. Jedną z najbardziej znanych jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Fundacja powstała 2 marca 1993 roku. Jej celem jest przede wszystkim ratowanie życia ludziom chorym, a w szczególności dzieciom.

Co roku w okresie zimowym organizują Wielki Finał, podczas którego przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy. Zdobyte środki zostają przeznaczone na zakup drogiego sprzętu, który stanie na oddziałach szpitali z całego kraju.

Fundacja WOŚP organizuje też największy otwarty festiwal muzyczny Woodstock. Wolontariuszem, który bierze udział w corocznej zbiórce finałowej, może zostać praktycznie każdy.

Wówczas osoba ta dostanie puszkę, z którą będzie chodzić po ulicach swojego miasta iw ten szczególny dzień zbierać datki. Młodzi ludzie chętnie podejmują się tej roli, łącząc przyjemne z pożytecznym – włączają się w popularną akcję i ciekawie spędzają czas, jednocześnie ucząc się ważnych postaw społecznych.