Wygodny miks krzeseł

21 października 2017 Wyłącz przez Beata
lampol

Niektóre trendy aranżacyjne są bardzo wygodne dla osób, które chcą urządzić nowe mieszkanie. Dobrym przykładem jest układ krzeseł. Wiele osób stawia na konkretny styl lub po prostu wybiera meble, które im się podobają.

Możesz np. postawić na styl skandynawski i zgodnie z jego wytycznymi poszukać jasnych, drewnianych krzeseł lub też zostać miłośnikiem industrializmu i postawić na surowe, metalowe krzesła lub też wykonane z tworzyw sztucznych. A co jeśli nie możesz się zdecydować lub już masz w domu krzesła z różnych styli i nie wiesz co z nimi zrobić? W takim wypadku możesz po prostu dostawić różne krzesła do stołu i zobaczyć czy dobrze do siebie pasują.

Wydaje Ci się, że to dziwny pomysł? Wręcz przeciwnie – to jeden z najnowszych trendów wnętrzarskich. Oczywiście miks różnych elementów zawsze wymaga nieco wyczucia. Jeśli nie czujesz się na siłach, poproś o pomoc projektanta lub znajomego, który zna się na rzeczy.

Czasem porad udzielają także blogerzy zajmujący się wnętrzami. Kilka zdjęć i porad – i szybko stworzysz udaną aranżację. Nie przejmuj się, jeśli krzesła są „zupełnie z innej bajki”.

Nowoczesne aranżacje pozwalają na to, by zestawić nowe, designerskie krzesło ze starym, tapicerowanym meblem, który ostatnią dekadę spędził w piwnicy. Podobne krzesła mogą być ustawione symetrycznie, ale i brak łatwo zauważalnej harmonii nie będzie błędem. Dobierz do tego ładny, drewniany stół a salon lub inny pokój nabierze niezwykłego uroku i będzie prezentować się bardzo modnie.