Wynajem mebli na bankiet czy może zakup własnego zestawu?

5 października 2017 Wyłącz przez Beata

Czeka cię organizacja dużego przyjęcia lub bankietu firmowego? A może są to w twojej firmie wydarzenia niemal cykliczne, z którymi masz styczność regularnie? Bez względu na fakt, która opcja ciebie dotyczy tak czy inaczej staniesz przed decyzją dotyczącą wyboru mebli. Gdzie je nabyć? Warto jest takie meble zakupić czy raczej wynająć? Nie ma co ukrywać, że zakup kompletu bankietowych mebli nie należy do najtańszych, jednak jeżeli organizacja takich wydarzeń należy w twojej firmie niemal do codzienności to warto jest zdecydować się na taką inwestycję. Sam wynajem mebli, jeżeli będziesz dokonywać go regularnie, także nie będzie opłacalny. Jeżeli przeliczysz wszystkie koszty to okaże się, że po kilku takich wypożyczeniach byłbyś już w stanie zakupić własne meble.

Jednorazowy koszt wynajmu, w zależności oczywiście od liczby wynajmowanych mebli, może kosztować nawet tysiąc lub więcej złotych. Wynajmem mebli, nie tylko bankietowych, zajmują się specjalne firmy. Korzystanie z ich usług jest o tyle wygodne, gdyż w sytuacji kiedy organizujesz podobne eventy tylko od czasu do czasu to ich usługi będą dla ciebie bardziej opłacalne. Na pewno jako dużą zaletę można uznać fakt, że przy organizacji każdego kolejnego bankietu możesz wykorzystywać zawsze inne meble.

Natomiast jeżeli już zdecydujesz się na zakup własnego kompletu to musisz liczyć się z tym, że raz zakupione meble będą musiały służyć ci przy wielu okazjach, przez dłuższy czas.