Wyposażenie pracowni chemicznej – stoły i krzesła

4 listopada 2017 Wyłącz przez Beata
wykladziny.pl/szkoly/

Wnętrze pracowni chemicznej należy urządzać ze szczególną starannością. To w tym pomieszczeniu wykonuje się doświadczenia z wykorzystaniem różnych substancji chemicznych. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby wybierając meble na pierwszym miejscu stawiać bezpieczeństwo i wytrzymałość, a nie wygodę i komfort.

Stoły w pracowni chemicznej powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie substancji chemicznych, ponieważ nietrudno o rozlanie żrącego kwasu, który mógłby uszkodzić blat stołu. Zazwyczaj producenci stołów laboratoryjnych oferują stoły metalowe z blatem pokrytym terakotą kwasoodporną. Zagwarantuje to wytrzymałość i użytkowanie mebli przez długi czas.

Ponadto takie stoły powinny być wyposażone w szuflady bądź szafkę, aby pod ręką mieć zawsze niezbędne akcesoria, które będzie można tam przechowywać. Należy także zwrócić uwagę na wielkość stołu. Aby stworzyć dogodne warunki do pracy, nie może on być zbyt mały.

Poza tym dobrze, aby był wyposażony w instalację elektryczną, wodną i gazową, co przydaje się podczas wykonywania doświadczeń chemicznych. Duże znaczenie ma także wysokość stołu. Zazwyczaj stoły laboratoryjne są nieco wyższe od tradycyjnych stołów, aby swobodnie można było przeprowadzać reakcje chemiczne na stojąco.

Jeżeli decydujemy się na krzesła, najlepiej, aby miały regulowaną wysokość. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować krzesło do własnego wzrostu oraz do stołu. Praktycznym rozwiązaniem będą krzesła obrotowe na kółkach.