Zabawki drewniane

Zabawki drewniane

24 sierpnia 2017 Wyłącz przez Beata

Jednym z bardziej ekologicznych rodzajów zabawek są zabawki drewniane. Są one nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także dla naszych dzieci. Zabawki wykonane z drewna są jednym z najstarszych rodzajów zabawek.

Setki lat temu były one strugane przez rodziców i dziadków we własnym zakresie. Dzisiaj na szczęście są one dostępne w każdym dobrym sklepie z zabawkami. Zabawki wykonane z drewna są dedykowane zarówno dzieciom najmłodszym, jak i tym starszym.

Jednak w szczególności warto inwestować w zabawki drewniane dla najmłodszych. Pośród nich można znaleźć drewniane instrumenty muzyczne, takie jak cymbałki, czy flety. Ponadto z drewna wykonane są także klocki, będące ciekawą alternatywą dla klocków plastikowych.

Dla chłopców szczególnie polecane są zestawy majsterkowicza, w których skład wchodzą klucze, piła, młotek, a nawet śrubokręt. Oprócz nich warto także kupić drewniany helikopter, ciężarówkę, czy autobus. Doskonałym pomysłem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek okaże się z pewnością konik na biegunach, będący ulubioną zabawką dzieci od pokoleń.